Cave de - Languedoc (Francie) - Metoda - Karbonická macerace

#more#

Cave de - Sdružení více než 100 vinařů v apelaci Saint Chinian (Languedoc) a sklep s dluholetou tradicí založený již v roce 1937. Vše spojuje několik aspektů - vášen, houževnatost, různorodý terroir a know-how, které si jednotliví vinaři navzájem propůjčují s vidinou lepšího a lepšího produktu. 

Výjimečný terroir v kombinaci s lidskými nároky umožňuje Cave des vignerons de Saint-Chinian produkovat ročně kolem 25 000 hl. Na úrovních AOP (chráněné označení původu, Saint-Chinian) a IGP (chráněné zeměpisné označení, Pays d’Oc, Pays d’Hérault, Mont de la Grage). 

Vinice jsou více než z poloviny obhospodařovány udržitelným zemědělstvím a každý pozemek je vybrán tak, aby optimalizoval produkované kvality. Průměrná produkce činní 38 hl/ha, sklizeň probíhá z 50% ručně a z 50% mechanicky.

Apelace Saint-Chinian díky své historii a specifickým půdám dává produkovaným vínům hluboce jedinečný charakter. Způsob vinohradnické práce v rámci sdružení je poměrně variabilní v závislosti na pozemcích. Sklep má mnoho podob, a právě to týmu umožňuje ve sklepě produkovat moderní vína při zachování typických odrůd našich předků.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine