Corte Merci – Benátsko (Itálie) - Odrůda - Rondinella

#more#

Corte Merci - Vinaři v Jagu od roku 1957

Vinařství Corte Merci se nachází v kopcích Jago di Negrar, ve Valpolicella Classica, mezi 300 a 500 metry nad mořem. Vyrábějí vína Amarone della Valpolicella D.O.C.G, Recioto della Valpolicella D.O.C.G, Valpolicella Ripasso, classico superior D.O.C., Valpolicella Classico Superiore D.O.C. a dva různé druhy Verona Rosso I.G.T..

Rodina Merci byla vždy rodinou vinařů a po generace předávala odvahu a odhodlání rozvíjet nové nápady ke zlepšení blahobytu lidí. Merci nepředstavuje pouze příjmení a název značky, je to rodina s příběhem.

Vinice ve Valpolicella Classica se nacházejí severně od Verony, kde vinná réva stopuje klikaté kopce Jago di Negrar. Slunce a jeho teplo zde dávají zemi hlas, kvete a zraje zde „nektar bohů“.

Merci vinice čelí slunci v různých nadmořských výškách a v různých půdách. Věří, že díky rozmanitosti, může být dosaženo ideálního zrání hroznů, intenzivní chuti a skvělého aroma. Kvalita vína závisí právě na specifikaci „terroiru“ - vlivu půdy a celkového prostředí v místě vinice.

 

  „Capel del Prete“ Amarone della Valpolicella Classico D.O.C.G. - královský produkt vinařství Corte Merci. Je vyrobeno z vinné révy z oblasti Valpolicella. Hrozny nejprve odpočívají v bednách a následně se suší na rohožích. O víno se pečuje v dřevěných sudech několik let, dokud nedosáhne správné rovnováhy a jemnosti.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine