Dönnhoff – Nahe (Německo) - Odrůda - Ryzlink rýnský


#more#

Rodina Dönnhoffových hrdě nazývá Oberhausen an der Nahe domovem. Z Niederhausenu do Schloßböckelheimu, majestátní krajina údolí Nahe, která ovládá vinařství již více než 250 let. První oficiální zmínka o jménu Dönnhoff pochází z roku 1761; rodinná historická kniha podrobně popisuje raný květ v roce 1781 a úrodu hroznů v roce 1784. Základní kámen úspěchu panství položil dědeček Helmuta Dönnhoffa. Hermann Dönnhoff (1880-1953) hned od počátku zaměřil svou pozornost na výsadbu révy ryzlinku v ceněných vinicích a ve 20. letech 20. století plnil svá vína do lahví a prodával to nejlepší z nich pod názvy jednotlivých vinic. Jeho synovi Hermannovi mladšímu (1916-1991) vděčí nejen za kultivaci areálu „Oberhäuser Brücke“, ale také za výstavbu lisovny v roce 1936 a prvního sklepního prostoru na panství. V roce 1953 získal statek od vlády čestné uznání za vynikající vinařské úspěchy.

Vnuk zakladatele panství Helmut Dönnhoff vydláždil cestu k mezinárodnímu úspěchu tím, že ve svých vínech zavedl trvalou kvalitu a styl. Jeho ročníky by se ve skutečnosti staly synonymem pro renomované německé ryzlinky po celém světě. Po vyučení na statku svých rodičů a univerzitním studiu vinařství převzal roku 1971 zodpovědnost za vinici i sklep. "Výjimečná vína jsou založena na mimořádných vinicích. Mám to štěstí, že jsem měl příležitost získat několik prvotřídních lokalit a v některých případech obnovit kultivaci. Je pro mě velkou výsadou vyrábět víno z vinic tak výjimečné kvality. Je to víc, než jsem kdy snil, když jsem poprvé začal pracovat.“ - (citace). Toto hluboké porozumění velkolepým vínům a velkolepým vinicím se předávalo z otce na syna, na vnuka. Otěže nyní drží čtvrtá generace: Cornelius Dönnhoff. Vzdělávat se začal v roce 1999 a po řadě pozic v zahraničí se v roce 2007 vrátil, aby převzal zodpovědnost za panství – zpočátku za vinici a sklep a nyní za všechny aspekty provozu. Historie pokračuje, ale panství zůstává tím, čím vždy bylo: rodinnou záležitostí v každém smyslu.

Se svými devíti Große Lagen, které se počítají mezi absolutně nejlepší v regionu, se dnes tento statek těší vynikající mezinárodní pověsti díky svým velkolepým německým ryzlinkům.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine