Edoardo Miroglio - Thracian (Bulharsko) - Druh vína - Brut

#more#

V roce 2002 Edoardo Miroglio, známý italský výrobce textilu a vína, objevil v thrácké oblasti Bulharska dokonalé půdní a klimatické podmínky pro výrobu velmi kvalitních vín v obci Elenovo (jihovýchodně od Nové Zagory).

Pěstování vinné révy a výroba vína jsou pro region tradiční již od dob Thráků. Mnoho starověkých autorů vychvalovalo thrácké víno a receptura se předávala z otce na syna po generace.

Po důkladné analýze a testech půdy zjistil Edoardo Miroglio, že terroir Elenovo je pro Bulharsko jedinečný a je stejně dobrý pro pěstování červených, tak i bílých odrůd révy vinné. V důsledku toho se rozhodl založit zde jedno z nejmodernějších vinařství v Bulharsku.

S myšlenkou spojit italské know-how a místní terroir provedlo vinařství svou první produkci v říjnu 2005. Celkový proces výroby vín je řízen skupinou italských a bulharských enologů v čele se světově proslulým enologem Marcem Monchierem.

V současné době bylo na mimořádně vhodné půdě Elenovo vysázeno přes 220 hektarů vinic elitních francouzských a bulharských odrůd révy vinné. Některé z odrůd pěstovaných ve vinném sklepě Edoardo Miroglio jsou: Cabernet Sauvignon, Merlot, Syrah, Cabernet Franc, Pinot Noir, Chardonnay, Muškát Ottonel, Gewurztraminer, Sauvignon Blanc, Mavrud, Rubin a Melnik 55.

Roční výrobní kapacita vinařství Edoardo Miroglio je přibližně 1 milion litrů vína. Výrobní cyklus pokrývá všechny technologické operace – od prvotního zpracování hroznů až po stáčení vína. Hlavní vybavení vinařství Edoardo Miroglio dodali přední italští a francouzští výrobci vinařských zařízení a technologií. Řízení a kontrola kvality výroby je prováděna nejmodernější laboratoří. Proces zrání probíhá ve vysoce kvalitních francouzských dubových sudech, které jsou zásadní pro kvalitu vyráběných vín.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine