Georg Breuer - Rheingau (Německo)

#more#

HISTORIE A SOUČASNOST

Panství, založené již v roce 1880 v německém regionu Rheingau, od počátku 20. století je ve vlastnictví rodiny Breuerů. Právě Georg Breuer, po kterém je dnes vinařství pojmenované měl značný podíl na vzrůstu vinařství - rozšířil panství a zvýšil vývoz vín.

Jeho synové Bernhard a Heinrich a později Bernhardova dcera Theresa poté rozšířili velikost vinic na 40 hektarů v nejlepších lokalitách Rüdesheim, Rauenthal a Lorch. Od počátku 80. let úsilí Bernharda Breuera získalo panství mezinárodní reputaci. Dnes jej řídí jeho dcera Theresa Breuer a dlouholetý vedoucí výroby Hermann Schmoranz za asistence sklepmistra Markuse Lundéna.

Obhospodařují 40 hektarů vinic v Rheingau, v Rüdesheimu (25,5 ha), Rauenthalu (6,5 ha) a Lorchu (8 ha), z toho 65 % na strmých svazích. Odrůdy: 86 % Ryzlink rýnský, 10 % Rulandské modré, 3 % Rulandské šedé, 1 % Rulandské bílé, Orléans a Heunisch.

FILOZOFIE VINAŘSTVÍ

Rádi pijeme každé víno prodávané pod naší značkou a identifikujeme se s každým vínem, které vyrábíme. Naše vína splňují naše přísné požadavky na kvalitu.
Naše vína doplňují dobré jídlo, jsou intenzivní, elegantní a mají skvělý předpoklad k archivaci, což jsou atributy, které odpovídají naší představě o kvalitě.

Termín sklizně selektivním ručním sběrem je tedy vždy dán nejvyšší fyziologickou zralostí a perfektním zdravotním stavem hroznů. Výsledkem je dokonalá rovnováha vína, která je pro nás nejdůležitější. Struktura a hloubka mají vždy přednost před výnosy.
Věříme v tradiční řemeslné postupy výroby vína. S vědomím našeho závazku chránit životní prostředí zavádíme přírodní metody vinařství. V souladu s tím snižujeme výnosy v průměru na 42 hl/ha, diverzifikujeme způsob hospodaření s jednou plodinou a využíváme sezónní travní porost.

Víno považujeme za součást kultury a životního stylu. Vliv estetiky a umění na každé etiketě odpovídá našemu citu pro víno.

Na našich vinicích v Rüdesheimu a Rauenthalu pěstujeme 85% Riesling, což odráží malý kousek Rheingau a německé vinařské tradice. Ryzlink rýnský tak poctivě odráží svůj původ, odráží okolní prostředí, a tak si zaslouženě nese titul „královna odrůd révy“.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine