Ghiga - Piemonte (Itálie) - Odrůda - Barbera

#more#

Příběh vinařství začiná v roce 2009, kdy do rodinné hospodářské společnosti vstoupil Giovanniho mladý synovec Enrico Ghiga.

Již od svých 16 let se Enrico zajímal o svou rodinnou farmu se zvláštním zájmem o podnikání ve výrobě vína. Začal rozvíjet svůj projekt: oprášit a pokračovat v prastarém řemesle svého dědečka a vytvořit nové a moderní vinařství. Úspěšně vystudoval enologii v Albě a po dokončení studii se vrhl svým srdcem a duší do tvorby vína. Rok poté, v roce 2010 byly ve vinařství provedeny velké investice, aby bylo strojně modernější a konkurenceschopnější jak v kvalitě, tak ve výrobě.

Rok 2010 byl pro podnik Ghiga velmi důležitý nejen z hlediska investic, ale také z novunavázaní na staré umění výroby vína, zejména Moscato d’Asti DOCG, a brzy se dostavily první úspěchy.

V září 2012 byl Moscato Ghiga Vintage 2011 oceněn a získal uznání na Národní soutěži vín Douja d’Or v Asti.

V současné době je Enricovi Ghiga něco málo přes 23 let a pracuje po boku svého bratra Davida (který studuje na Enologické škole v Albě), své matky Angely a strýce Giovanniho.

Enrico se stará o technickou stránku (spolu se svým bratrem a externím vinařem) a zabývá se také obchodní a manažerskou stránkou společnosti.

Angela se zabývá obchodními a propagačními aspekty spolu s Enrico a Giovanni provádí zemědělské práce společnosti.

Rodina se neustále věnuje obdělávání vinic, výrobě vína ve sklepě, propagaci obchodu a neustále hledá nové zákazníky, aby společnost mohla v klidu pokračovat na své právě započaté cestě růstu.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine