II Palagione – Toskánsko (Itálie) - Odrůda - Cabernet Sauvignon

#more#

Il Palagione je historická zemědělská usedlost z roku 1594, situovaná podél malebné silnice spojující San Gimignano s Volterrou. Starý statek, umístěný na kopci, je zapsán v katastru nemovitostí jako budova pozoruhodné historické hodnoty díky nezměněným rysům venkovské architektury. Od roku 1995 probíhala obnova této starobylé zemědělské usedlosti.

V krátké době se starodávný statek rekonstruoval, znovu se vysazují vinice v lokalitách, na kterých kdysi vinice byly (1997/2001). Poté byl vybudován sklep (2001) vybavený nejmodernějším zařízením pro jemné a ohleduplné zpracování hroznů, také bylo vybudováno podzemní barikum (dubového sudu) k získání nejlepší a přirozené konzervace vína v dubovém dřevě a vyváženého zrání v lahvích.

Ke každé vinici přistupují s láskou a od roku 2007 ji ekologicky obhospodařují.

Během těchto let byla provedena přesná analýza půdy. Půdní a klimatické charakteristiky k výsadbě druhu vinné révy, která nejlépe odpovídá danému „mikro terénu“: Klony odrůdy Vernaccia se vysazují na vápenném jílu, aby byla zaručena svěžest a vůně. Sangiovese a Prugnolo Gentile na bohatých půdách.

Jsou to už roky, co přestali používat syntetická hnojiva a pesticidy, přičemž první nahradili spontánním nebo osetým zeleným hnojením a druhý přírodními, povolenými produkty. Tímto způsobem dosáhli správné rovnováhy vinic s produkcí kalibrovanou na každou kapacitu rostliny, vyváženou ve vegetaci.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine