Leone de Castris - Puglia (Itálie) - Leone de Castris

#more#

Rodina Leone de Castris vyrábí vína v Salice Salentino již více než tři století, v malé vesnici v regionu Puglia. V roce 1665 vévoda Oronzo, hrabě z Lemos, založil společnost právě na místě, kde stojí dnešní sklep. Tato krajina ho okouzlila a rozhodl se prodat všechny své nemovitosti ve Španělsku, aby mohl čerpat to nejlepší ze salentinského bohatého terroiru. Počátkem 19. století se vinařství stalo exportem volně loženého vína do Spojených států, Německa a Francie, dokud společnost s Pierem a Lisettou Leone de Castris v čele nezačala stáčet vlastní vína. Brzy nato, v roce 1943, začali jako první lahvovat růžové víno z Itálie s názvem Five Roses, které se právem stalo legendou v historii italské vinařské tradice.

Výroba vína "Five Roses" začala na konci druhé světové války díky iniciativě a smělosti Dona Piera, dědečka současné rodiny. Své víno nechal ochutnat u amerického generála Charlese Polettiho, zásobovacího důstojníka spojeneckých sil. Právem sklidilo úspěch a od té doby je Five Roses jejich nejvýznamnějším a vůbec prvním vínem, díky kterému se společnost i Salento stalo známějším. Jméno „Pět růží“ je odvozeno od rodinného erbu, tzv. proto, že po několik generací měl každý de Castris pět dětí. Jejich Red Salice Salentino byla uvedena na trh v roce 1954 a především díky úsilí společnosti získala na počátku 70. let označení DOC. 

Spolu s jejich slavným Rosé vyrábí vinařství širokou škálu červených a bílých vín v DOC i DOCG kvalitě. (Salice Salentino, Primitivo di Manduria) a zajímavá vína IGT Salento a Puglia. Vína Leone de Castris získala ocenění a prestižní mezinárodní uznání.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine