Marani - Kakheti (Gruzie) - Marani

#more#

V nádherném prostředí údolí řeky Alazani, táhnoucí se od severozápadu k jihovýchodu a pokrývající přes 110 km mezi Velkým Kavkazem a pohořím Tsiv-Gombori, se nachází starobylá vinařská země Kakheti a v ní vinařství Marani, známé svými enologickými tradicemi a historií. Oblast Kakheti je největší a nejrozmanitější oblastí v Gruzii pro výrobu opravdu kvalitního vína.

Vinice v nadmořských výškách 250–650 metrů nad mořem, kterými vinařství Marani disponuje jsou rovnoměrně rozděleny mezi sedm nejdůležitějších specifických vinařských oblastí (nebo AOC, jak by řekli Francouzi). Na pravém břehu řeky Alazani najdete AOC Tsinandali, Vazisubani, Akhasheni a Mukuzani, zatímco AOC Napareuli, Kvareli a Kindzmarauli leží v malebném podhůří Velkého Kavkazu na levém břehu řeky Alazani.
 

Uprostřed údolí Alazani leží největší a nejvýznamnější město Kakheti – Telavi. Nachází se na okraji města, na cestě do hor, kde byl v roce 1915 založen vinný sklípek. Již více než století kombinují inovace se smyslem pro historii, drží věrnost ušlechtilým tradicím kachetského vinařství, zároveň se přizpůsobují moderním metodám výroby a představují jednoznačně gruzínský produkt nejvyšší kvality.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine