Německá vína z Nahe

Hlavní města regionu: Bad Kreuznach, Bad Münster am Stein-Ebernburg, Bad Sobernheim
Rozloha vinic: 4,239 ha

#more#

Oblast Nahe s 2000 letou vinařskou tradicí v jihozápadním Německu, pojmenovaná po stejnojmenné řece, která protéká údolími a vlévá se do Rýna. Ochrana před studenými větry vysokým pohořím Hunsrück, mírné teploty a spousta slunečního svitu vytvářejí v tomto údolí s mírnými srážkami vynikající klima pro pěstování vína. Přestože je Nahe jednou z menších německých vinařských oblastí, její mimořádný rozsah půdních typů je bezkonkurenční. Důvodem je jeho bouřlivá geologická historie. Z tohoto důvodu je region schopen pěstovat řadu odrůd a produkovat velkou rozmanitost stylů vín.

Strmější místa sopečného nebo zvětralého kamene a místa s červenou, jílovitou břidlicí jsou předurčena pro elegantní a pikantní vína odrůdy Ryzlink, která disponují velkou jemností a lehkou kořenitostí. Je jím osázena více než čtvrtina z celkové plochy vinic (4239 hektarů). 

Rovnější místa hlinitých, sprašových a písčitých půd jsou naopak domovem lehčích, voňavějších vín typu Müller-Thurgau (Rivaner) a Silvaneru. Čím dál častěji zde také nalezneme Rulandské šedé a bílé.

Region je opravdovým pokladem, kde je stále co objevovat. Není tedy divu, že poptávka po vínech z Nahe, která sklízejí úspěchy po celém světě, paralelně roste. 

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine