Německá vína z Pfalzu

Hlavní města regionu: Bad Dürkheim, Neustadt, Landau
Rozloha vinic:
23 684 ha

#more#

Pfalz, druhá největší německá vinařská oblast. Vinice o rozloze 23 684 ha, které spojují 130 vinařských měst na hranicích s francouzským Alsaskem. Region se skládá ze dvou oblastí, Mittelhaardt-Deutsche Weinstraße a Südliche Weinstraße. Vinaři se zde zameřují především na klasické odrůdy révy vinné, zejména poté na Ryzlink rýnský. Král bílých vín se stal nesporným lídrem na Falcku s téměř 6000 obdělávanými hektary. Na výrazném vzestupu je též Rulandské bílé a Rulandské šedé, které je osázené na 3000ha. Pestrou škálu bílých vín dotváří Silvaner, Müller-Thurgau, Gewürztraminer, Kerner a Morio-Muskat a mezinárodní odrůdy Chardonnay a Sauvignon Blanc.

Vynechat nemůžeme ani modré odrůdy (Pinot Noir, Dornfelder a Regent), které jsou právě ve Falcku vysazované ze všech německých regionu nejvíce, díky hojnému počtu slunečních dní a skvělým půdním podmínkám.

Nelze také nezmínit, že Falcko je atraktivní turistický region s velkým množství zajímavých míst k vidění - centrum měst Bad Dürkheim, Neustadt a Landau a řada malebných vinařských vesniček St. Martin, Rhodt nebo Gleiszellen. Dále na zříceniny a hrady do Freinsheimu, Deidesheimu nebo Annweiler am Trifels. Vše podtrhuje skvělá gastronomie a všude přítomný vliv blízkého Alsaska.  

Žádná položka

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine