Pliniana - Puglia - (Itálie) - Odrůda - Susumaniello

#more#

VINAŘSTVÍ

Společnost byla založena zemědělským družstvem Pliniana v roce 1964 z iniciativy skupiny profesionálních farmářů a vinařů s cílem co nejvíce zkrátit výrobní řetězec a dát důraz na fázi výroby vína.
Více než 60 let Pliniana dokázala tvořit, inovovat, prosazovat a neúnavně pokračovat v procesu růstu.

Dnes se vinařství může pochlubit více než 360 aktivními farmáři, kteří obhospodařují vinice na ploše přibližně 900 hektarů v regionu DOP Primitivo di Manduria. Bezesporu jde o jeden z nejvýznamnějších výrobních subjektů v celé oblasti.

Primitivo di Manduria DOP, pravý nektar bohů, se rodí na vinicích s výhledem na moře, v zemi políbené sluncem a hlazené větrem. Jedinečné klimatické podmínky a zvláštní půdy, které určují organoleptické vlastnosti a činí toto víno mimořádným a celosvětově oceňovaným.

HODNOTY

Společenská spolupráce je pro nás chápána v nejširším a nejušlechtilejším smyslu. Vášeň pro půdu a práci, respekt k identitě, ale zároveň snaha o podporu kvality. Jsme neustále odhodláni zajistit, aby tradice, barvy a chutě naší země byly v souladu s duchem inovací nezbytným k tomu, abychom čelili výzvám současnosti i budoucnosti. Pliniana je příkladem italského stylu pohostinnosti: slavit přípitkem, sdílet drinky s přáteli, užívat si vzrušující okamžiky života, stolovat a vychutnávat vynikající vína s blízkými.
Podporujeme šíření kultury ve světě vína: jsme vyslanci jedinečné země s tisíciletou historií, kterou vyprávíme v Itálii i v zahraničí prostřednictvím našich jedinečných vín.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine