Tenuta Carretta - Piemonte (Itálie) - Odrůda - Rulandské modré

#more#

Tenuta Carretta - vinařství na jihu Piemontu, které existuje již více než 550 let. Je to usedlost s bohatým příběhem, jedno z nejhistoričtějších italských vinařství, kde se minulost, přítomnost a budoucnost spojují tím nejlepším způsobem.

Všechny vinice Tenuta Carretta jsou součástí vinařské oblasti Langhe-Roero a Monferrato, mimořádného území uznaného v roce 2014 organizací UNESCO za světové dědictví, dnes se rozkládají na ploše asi 70 hektarů, z nichž 35 představuje jediný pozemek, který se jako amfiteátr rozprostírá kolem sklepa, od jihu k severozápadu. Vlastní vinice ale sahají i do nedalekého Langhe, jako je 2,6 ha Barolo na prestižním kopci Cannubi, ze kterého pochází hrozny Nebbiolo určený k výrobě slavného Barolo Cannubi a Barolo Cannubi Riserva.

Ve vinici je filozofie produkce Tenuta Carretta založena na tématech udržitelnosti (environmentální, technické a ekonomické) realizované aplikací integrovaných vinařských technik, které zahrnují použití chemických prostředků pouze tehdy, je-li to skutečně nezbytné pro ochranu harmonického rozvoje rostliny.

Tenuta Carretta je ale především vinařstvím lidí, kteří spolupracují na dosažení jednoho společného cíle: produkovat vysoce kvalitní a veledůležitá vína.

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine