Domaine Fluteau - Champagne (Francie) - Odrůda - Chardonnay

#more#

Příběh celého vinařství začal na počátku 20. století průkopnickým duchem dvou rodin v regionu Aube (Côte des Bar) v Champagne: Emile Hérard a jeho zeť Georges Fluteau. Právě jejich vášně pro vytváření šampaňského z této tehdy nově uznané vinařské oblasti dali směr momentálně velmi uznávanému vinařství. 

Po válce se vinařství ujal Georgeův syn Bernard, který rozšířil distribuci šampaňského Fluteau do několika evropských zemí.

V roce 1996 Bernard odstoupil a statku Fluteau se ujal syn Thierry, který pokračoval v modernizaci vinařství a rozšiřování exportu na mezinárodní úrovni. Jejich syn Jeremy se k nim připojil v roce 2008 poté, co získal titul z enologie na Avize a vydal se do zahraničí, aby zdokonalil své dovednosti. Jeremy se nyní věnuje šíření rodinného odkazu kupředu jedinečným šampaňským. 

Domaine Fluteau vyrabí šampaňské pouze ze svých udržitelně vypěstovaných hroznů - 85% Pinot Noir a 15% Chardonnay podél údolí řeky Seiny na půdach se značným podílem jílu. Hrozny sbírají výhradně ručně a následně třídí pouze na ty nejlepší. 

Sledujte nás na Instagramu

Přejít na profil Line of Wine